Na co dávat pozor na amerických silnicích.
Díky tomu, že americký národ vyrostl z opojení automobilismem už před několika generacemi, silnice jsou ve Státech bezpečné pro řidiče skoro každého typu. Existuje samosebou pár vyjímek.
Ve státech jako Florida, se silnou populací pensistů, je evidentní benevolence úřadů přes motorová vozidla nechávat řidičský průkaz těm, co už by řídit neměli. (Pensisté řídí a volí). Takže pokud jste mezi staršími, většími modely co jedou hluboko pod rychlostní limit a zvolna ve svém pruhu šněrují od lajny k lajně, zvyšte obezřetnost a trpělivost. Při srážce se přičítá vina tomu kdo narazil, ne tomu do koho bylo naraženo.
Jiným hazardem je hustota výskytu jelence viržinského (běloocasého), (White-Tailed Deer) na většině území Severovýchodu, Jihu a Středozápadu. Automobilové havárie co jelenec zaviní z něj dělají ve Státech statisticky člověku nejnebezpečnější zvíře. Podle pojišťoven při nich ročně přijde o život asi 150 lidí, a za škody vyplatí asi 4.6 miliard dolarů.
Každé předměstí má pomalu své stádo, lovců se suburbanité bojí a tak si radši zvykají na to, vidět u silnic zbytky nebohé vysoké zvěře a riskovat srážku.
Na to jak vysoké procento populace tu denně řídí, nebo že v několika státech je možné dostat omezený řidičský průkaz už ve čtrnácti a půl, jsou ale americké silnice ve srovnání s některými částmi Evropy vzorem civilizované přepravy.
Jejda, proč ten šerif tak vyvádí?
Tomáš Beran
Protože na chudý lid musí být přísnost! (A při prohledávání se hoch drobet cuknul. A co to poetické kutálení prázdné plechovky od piva při konci záběru – tomu říkám kumšt!