Orangután Suryia a ohař Roscoe

Svět obletěl řetězový e-mail s příběhem, jak se orangután a opuštěný honicí pes spřátelili. Až na obrázky většinou nesmysl.

Což je škoda, neb je postavený na příhodě co se skutečně stala v privátním centru pro exotickou faunu ve státě South Carolina.
Institut chová a trénuje exotická zvířata pro filmové role. Jeden den zaměstnanci našli na jeho pozemku vyhublého, opuštěného psa. Byl to Bluetick Coonhound, jižní plemeno ohaře co honí mývaly a neštěká, jen vyje. Mladý orangután jménem Suryia si psa okamžitě všiml, přiběhl k němu a začali si hrát.

Dr. Bhagavan Antle, kterému institut patří, poznamenal že to bylo velice neobvyklé, protože primáti a psi si normálně tak nevěří. Personál psa pojmenoval Roscoe a už u nich zůstal. Suryia pracuje představujíc orangutány široké veřejnosti během různých výstav a návštěv; institut mimo jiné vybírá peníze na pomoc ohroženým druhům v přírodě.
Když má Suryia volno, běhá se svým psím přítelem anebo se chodí koupat. Suryia psa dokáže i vést na vodítku a dělí se s ním o své opičí suchary. 

Veselý život, jak ukazuje YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *