Nejúčinnější bezpečnostní organizace

Federal Bureau of Investigation

Ředitelé Central Intelligence Agency, Federal Bureau of Investigation a Los Angeles Police Department se při diskusi s šéfem národní bezpečnosti dostali do hádky kdo má nejúčinnější a nejrychlejší personál. 

V zájmu odstranění řevnivosti a vylepšení spolupráce šéf oznámil, že titul nejúčinnější bezpečnostní organize udělí tomu, kdo najde králíka kterého vypustí do jednoho z národních parků.
 
CIA navede nad oblast dvě špionážní družice a rozmístí po lesích několik konfidentů. Ti po 4 měsících detailního, přísně tajného sběru informací od zvířat, rostlin a nerostů dojdou k závěru, že králík uprchl do zahraničí. K tomu aby ho dostali ale potřebují dodat tajně zbraně jedné vládě, co slíbila že pomůže s jeho vydáním.
 
FBI obklíčí lesy svými agenty a kvůli zprávám že je králík ozbrojený a dává dohromady milici, přivede také personál sekce ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives).
Po čtyřech týdnech trvalé frustrace a držení pozic příslušníci vyrazí směrem k předpokládanému místu králíkovi díry. Přitom nešťastnou náhodou zapálí les, díky nehodě s kanistrem slzného plynu.
Celkem přijde v lese o život několik set králíků a pár tuctů rukojmích a zevlounů. FBI popře jakoukoliv zodpovědnost s tím, že dali králíkovi dost času na to se vzdát.
 
LAPD pošle do lesů čtyři uniformované příslušníky. Ti se vrátí za necelé dvě hodiny s otlučeným medvědem v poutech, co řve “Nechte mě, nechte mě, jsem králík!”
 
Pointa? S policií si v L.A. nezahrávej… V originálu “Don’t …. with LAPD!” (rčení slabikuje neslušný výraz na čtyři a zkratku policejní sekce města Los Angeles).
 
(Autor neznámý, existuje i severokorejská verze).
 
3 Comments
  1. marikabh
  2. Martin Horsky
  3. marikabh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *