Americké citáty: Art Williams

alw do it

Lidem se tvé přesvědčení líbit nemusí, ale musí ho znát!

Arthur L. Williams, americký podnikatel, 1942-

Americká angličtina má výraz “self-made man”; člověk který se vlastní silou vypracuje ze skromného prostředí k širokému uznání a majetku. Exemplární ukázkou takového typu je legendární podnikatel-samorost (a miliardář) Art Williams.

Jako středoškolský tělocvikář a trenér školního mužstva amerického fotbalu s příjmem na hranici chudoby, nota bene působící na venkově jižního státu Georgia, vybudoval firmu co změnila chod multi-bilionového odvětví amerického pojišťovnictví.

Motivovaný rodinnou tragédií z dětství, kterou zhoršila mizerná životní pojistka jeho otce, A. L. Williams se rozhodl nabídnout lidem lepší produkt a potřít přitom mamutí společnosti co kontrolovaly trh. Že to dokázal, svědčí o dvou věcech.

Zaprvé – volný trh je stále spotřebitelův nejlepší přítel.

Zadruhé – vůli a jednání člověka, který ví že má pravdu a že to ostatní dříve nebo později také uvidí, neodolá sebesilnější instituce, pokud je “eticky slabá.”

Co vysvětloval svým sousedům a známým Art Williams v roce 1977 – neinvestujte to životní pojistky, ale dlouhodobě do akcií – dneska opakuje každý decentní finanční poradce. Milióny Američanů s nižším a středním příjmem mají díky němu úspory pro penzi a záruku, že se jejich rodiny nedostanou na mizinu kdyby je potkalo to nejhorší a “obuli jim papirovy boty.”

Good job, Art.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *